Aktualności AKTUALNOŚCI

Forum FORUM

Facebook FACEBOOK

YouTube YOUTUBE

Instagram INSTAGRAM

 
Fundacja Ubierz Drugiego
Czy wiesz, że w Domu Pogodnej Starości "Forsycje" są jeszcze wolne miejsca?! Skontaktuj się z nami jak najszybciej! Pomożemy załatwić wszelkie formalności! tel. +48. 601 235 887

AKTUALNOŚCI

Pobierz/Drukuj Stronę
Aktualności - Dom Pogodnej Starości Forsycje

SPOTKANIE Z POLONIĄ FRANCUSKĄ W NICEI

Przedstawiciele Domu Pogodnej Starości Forsycje w Brudnowie prezentowali ofertę swojego Domu na majówce w Polskiej Parafii w Nicei.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie księdzu Prałatowi Bronisławowi Brociek i wszystkim obecnym na majówce Polakom.

Polacy przebywający we Francji zainteresowani są powrotem do Polski.

Aktualności - Dom Pogodnej Starości Forsycje

Dom Pogodnej Starości Forsycje w Brudnowie bardzo spodobał się naszym rodakom, którzy na emeryturze chcą odpoczywać w Polsce wśród „swoich”.

Aktualności - Dom Pogodnej Starości Forsycje

Aktualności - I Spotkania z książką

I SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ 30.04.2017

W niedzielę 30 kwietnia w Domu Pogodnej Starości Forsycje w Brudnowie odbyło się pierwsze z cyku spotkań „Wieczór z książką”. Mieszkańcy Domu mieli możliwość posłuchać w niedzielny wieczór fragmentów książek czytanych przez zaproszonych Gości.

Spotkanie miało charakter literacko – towarzyski i sprawiło niesamowitą radość Mieszkańcom Domu.

Aktualności - I Spotkania z książką

Dziękujemy Wszystkim gościom za przybycie, za cudowne chwile, za wzruszenia i obecność. Nasza misja to "Człowiek dla człowieka".

Mieszkańcy, pracownicy i właściciele.

Aktualności - I Spotkania z książką

Aktualności - Dom Pogodnej Starości Forsycje

II SPOTKANIA Z FOLKLOREM W BRUDNOWIE 07.08.2016

Niedzielne popołudnie w Brudnowie obfitowało w polską kulturę ludową. Odbyły się tu II Spotkania z Folklorem zorganizowane przez "Koło Kobiet znad Zalewu", Gminne Centrum Kultury w Wieniawie oraz Dom Pogodnej Starości "Forsycje".

Na Spotkanie przybyli mieszkańcy z okolicznych miejscowości: Brudnów, Głogów, Kaleń, Konary, Plec, Wola Brudnowska oraz wielu innych gości.

Wszyscy bawili się wspaniale śpiewając i tańcząc razem z uświetniającymi niedzielne spotkanie - Paniami z Zespołu Folklorystycznego „Wieniawa” i Kapelą Jana Wochniaka z Kłudna.

Aktualności - Kapelą Jana Wochniaka z Kłudna

Panie z "Koła Kobiet znad Zalewu" częstowały kapustą z grochem, swojską kiełbasą z grilla, własnymi wypiekami i pysznym kompotem. Na placu przy Domu Pogodnej Starości "Forsycje", gdzie odbywała się zabawa można było obejrzeć samochody marki Syrena 104 i 105L.

Prawdziwa ludowa biesiada zintegrowała środowisko, razem bawili się starsi i młodsi, przy rytmach oberków, polek, mazurków i innych ludowych melodii. Starsi z nutą sentymentu wspominali młodość jakby zapominając o upływie lat.

Radością napawa odwaga grupy dziewczynek, które na własne życzenie przy dźwiękach akordeonu przed publicznością wykonały kilka ludowych utworów. Śpiewy i zabawa niosły się po Zalewie Domaniowskim długo jeszcze po zmroku.

Aktualności - Zespół Folklorystyczny Wieniawa

Wideorelacja z przebiegu uroczystości