SUP Academy

Villa Forsycje

Akademia Paddleboarding
SUP – czyli Stand Up Paddleboarding
zapraszamy

SUP Academy – czyli Stand Up Paddleboarding - Pensjonat Villa Forsycje - Brudnów - Zalew Domaniowski
SUP Academy – czyli Stand Up Paddleboarding - Pensjonat Villa Forsycje - Brudnów - Zalew Domaniowski

SUP – czyli Stand Up Paddleboarding – to nowy sport wodny, który zyskuje coraz większą popularność. Dlaczego tak się dzieje? Wybór sportów wodnych jest ogromny – wakeboard, flyboard, kitesurfing, narty wodne… A co jeśli nasza kondycja nie jest aż tak dobra i wolelibyśmy zdecydować się na coś prostszego? Idealnym rozwiązaniem jest Stand Up Paddleboarding.

Czym jest SUP?

SUP powstał na Hawajach. Stand Up Paddleboarding (paddle – wiosło) to pływanie na stojąco na desce i odpychanie się wiosłem. Jego pierwotną formą, zamiast deski, były kajaki. W ten sposób wiele plemion żyjących przy rzekach i nad brzegiem morza udawało się na polowanie. O SUP jako o sporcie można mówić mniej więcej od 2005 roku, jednak moda na jego uprawianie zaczęła się dopiero 2 lata temu.

Co sprawiło, że wiele osób zaczęło zachwycać się tym sportem?

Przede wszystkim to, że nie potrzebujemy większych umiejętności, by go uprawiać. Wystarczy trochę siły w rękach, równowaga i odpowiedni sprzęt, który składa się tylko z 3 elementów: deski, wiosła i i leash (linki do nogi).
Kolejnym plusem SUP jest to, że na desce można pływać niemal wszędzie. Nieważne czy jesteśmy nad jeziorem czy nad morzem. Nadaje się do pływania na każdym akwenie.

Jakie korzyści ma uprawianie SUP?

Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie płyną ze zwykłej frajdy pływania na desce, SUP ma też wiele korzyści zdrowotnych. I tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania tego sportu. Liczą się przede wszystkim chęci! Ile wysiłku włożymy w wiosłowanie, zależy tylko od nas. Wbrew pozorom podczas pływania aktywizujemy nie tylko mięśnie ramion i pleców. Pracują także mięśnie pleców, lędźwi i nóg, więc to świetna alternatywa dla siłowni czy fitnessu.


Jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami…

Kontakt